O wyższości domowej uprawy warzyw nad uprawą masową

26.05.2017
w kategorii: 
O wyższości domowej uprawy Home&Kitchen Garden warzyw nad uprawą masową

O wyższości domowej uprawy warzyw nad uprawą masową

Znacie dziecięcą zabawę w pomidora? Jej zasady są proste. Na każde zadane pytanie należy odpowiedzieć „pomidor”. Co ważne, nie wolno przy tym okazywać żadnych emocji. Zobaczcie sami.

 

Runda 1

Czytajcie po kolei poniższe pytania i na każde z nich odpowiadajcie na głos „pomidor”.

 

Co to jest:

 • ciężki, duży, czerwony, a w środku lekko zielony

 • praktycznie bez jakiegoś wyraźnego smaku

 • właściwie bez konkretnego zapachu

 • idealny pod każdym względem

 • pozbawiony najmniejszych nawet defektów urody

 • wzbogacony o związki chemiczne, z którymi trudno się zaprzyjaźnić

 • obficie nasycony środkami ochrony roślin

 • zabezpieczony substancjami, które czynią go niemal nieśmiertelnym

 

Runda 2

Zasady są takie same. Każde zdanie kwitujcie słowem „pomidor”.

 

Co to jest:

 • wygląda naturalnie i nie wstydzi się tego

 • pachnie tak, że człowiekowi cieknie ślinka na myśl o zdrowym i pożywnym śniadaniu

 • smakuje więcej niż wybornie (tak smakują warzywa cieszące się wiosennym słońcem)

 • zupełnie nie zna pojęcia „nawozy sztuczne”

 • nigdy nie słyszał o pestycydach

 • nie ma w sobie metali ciężkich szkodliwych dla Twojego zdrowia

 

A teraz pytanie za sto punktów:

Czym różni pomidor z pierwszej zabawy – od pomidora z zabawy drugiej? Ten pierwszy pochodzi z uprawy masowej. Bardzo często znaleźć można go na półkach supermarketów. Jest perfekcyjnie… nijaki. Uprawiany tak, by jak najszybciej osiągnąć jak największą masę. Smak, zapach i inne tego typu sprawy – schodzą na drugi plan, są wręcz nieistotne. Ten drugi, choć nie jest idealny, to ma w sobie coś, co sprawia, że w każdej kuchni witany jest po królewsku. Zresztą, nie ma w tym nic dziwnego. To normalne dla kogoś, kto całe swe warzywne życie żył w pełnej zgodzie z naturą.

 

Wnioski

Tak naprawdę nie chodzi tu o pomidory. To tylko przykład. Jeśli chcecie jeść warzywa, owoce, kiełki czy zioła, które zachwycają swoim naturalnym smakiem i aromatem, a nie są tymi roślinami tylko z nazwy, wybierajcie produkty uprawiane naturalnie.

Albo lepiej – sami zabierzcie się za ich uprawę. Bez obaw, nie potrzeba do tego hektarów ziemi i całego parku maszynowego. Na początek wystarczy coś niewielkiego, wręcz symbolicznego, co pozwoli wam poczuć ogromną różnicę. Ta różnica w będzie jednak miała dalekosiężne konsekwencje: już nigdy nie wrócicie do produktów wytwarzanych masowo w „fabrykach jedzenia”.

Ale to chyba dobrze, prawda?

 

 

 

Zostań z nami i rzuć okiem na inne artykuły!

Kiełkujemy z marką Home&Kitchen Garden - konkurs

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami! W oczekiwaniu na ten wspaniały, wiosenny czas, zapraszamy Was do udziału w naszym Konkursie Wielkanocnym. Do wygrania będą 3 komplety 12 zestawów startowych do hodowli kiełków wraz ze zraszaczem, każdy o wartości 90 zł.

w kategorii:
W programie Czas na Wege, Paulina Sykut Jeżyna przygotowuje kaszotto z kiełkami od Home&Kitchen Garden

Zestawy do hodowli kiełków Home & Kitchen Garden zostały wykorzystane do przygotowania potrawy w programie Czas na Wege. Gościem odcinka była dziennikarka i prezenterka telewizyjna - Paulina Sykut-Jeżyna. Zobacz co przygotowała i przekonaj się czy pokochała nasze kiełki!

w kategorii:
Przepis na spaghetti z cukinii z dodatkiem kiełków rukoli od Home & Kitchen Garden

Otwieramy "Kulinarne Inspiracje Home & Kitchen Garden". Pragniemy, by zakiełkowała w Was chęć do przyrządzania zdrowych i prostych potraw, gdzie kiełki mogą na stałe zagościć jako wspaniałe dopełnienie smaku. Gotuje Mirella - fanka kolorowego i zdrowego odżywiania. Spróbujcie jej spaghetti z cukinii z dodatkiem kiełków rukoli! Smacznego :)

w kategorii:
Lifemanagerka zachwyciła się zestawami do hodowli kiełków Home&Kitchen Garden

Lifemanagerka zachwyciła się zestawami do hodowli kiełków Home&Kitchen Garden. Jej wpis na temat domowej hodowli możesz przeczytać tutaj. Agnieszce nasze zestawy przypadły do gustu tak bardzo, że umieściła je w swoich ulubieńcach kilku miesięcy, a także w ulubieńcach roku 2018!

w kategorii:
Pierwsza hodowla kiełków Home&Kitchen Garden

Zobacz jak Smaczna Pyza wyhodowała swoje kiełki! Z początku, zważywszy na swoje umiejętności ususzenia każdego kwiatka była nieco sceptyczna, jednak bez problemu udało jej się wyhodować pyszne kiełki. :-)

w kategorii: