Dekoracyjne wartości ziół, warzyw i herbat

26.05.2017
w kategorii: 
Dekoracyjne wartości ziół, warzyw i herbat od Home&Kitchen Garden

Dekoracyjne wartości ziół, warzyw i herbat

Wyobraźcie sobie dość dziwnie urządzone mieszkanie. Na półkach, zamiast książek, stoją paczki landrynek. Na ścianach wiszą pęta świeżo wędzonej kiełbasy. A na parapetach dojrzewa sobie wesoło żółty ser. Tymczasem istnieje sposób, by naprawdę ozdobić dom… jedzeniem. I to całkowicie legalnie.

Prawda jest okrutna. Człowiek żyjący w mieszkaniu pozbawionym roślin – obumiera. Brakuje mu tego, co przez tysiąclecia działało na kolejne pokolenia niczym balsam antystresowy: widoku soczystej, świeżej, tętniącej życiem zieleni. Oczywiście, można zaprosić do mieszkania całą kolonię egzotycznych roślin doniczkowych. Można jednak pójść o krok dalej i udekorować dom sadzonkami ziół, warzyw, a nawet herbat.

Dlaczego warto to zrobić?

Po pierwsze, z powodów czysto estetycznych. Tego rodzaju rośliny znacząco różnią się od zwykłych „doniczkowców”, które trafiają do nas z kwiaciarni czy marketów budowlanych. Już samym swoim niecodziennym, rzadko spotykanym wyglądem – zaskakują.

Po drugie, jak każde rośliny, także i te jadalne, swoją obecnością wspaniale dopełniają każdy rodzaj aranżacji wnętrza, wprowadzając trudny do uzyskania innymi środkami rodzaj harmonii. Są wręcz nieocenione w przestrzeniach skrajnie nowoczesnych, minimalistycznych i postindustrialnych, a we wnętrzach skandynawskich, klasycznych, rustykalnych czy prowansalskich kreują jeszcze bardziej przytulny, przyjazny ludziom klimat.

I wreszcie po trzecie (choć na tym punkcie wcale nie kończy się długa lista ich zalet) – tego rodzaju rośliny są prawdziwą ucztą dla podniebienia. Ich smak, aromat, wartości odżywcze i samo to, że uprawiane są w organiczny, proekologiczny sposób, są wystarczającym powodem, by zainteresować się ich domową uprawą. Uwaga: pod hasłem „domowa uprawa” kryje się uprawianie roślin na parapetach, balkonach i tarasach, a więc w miejscach dostępnych dla przeciętnego mieszkańca miasta.

Jeśli chcesz zmienić swoje mieszkanie w bujny ogród smaków i zapachów – sprawdź naszą ofertę kiełków.

 

 

Zostań z nami i rzuć okiem na inne artykuły!

Właściwości kiełków rzodkiewki Home&Kitche Garden

Coraz częściej włączamy kiełki różnych warzyw do naszej diety. Wiemy, że zawierają dużo witamin i składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowej pracy naszego organizmu. Zapominamy jednak, że kiełki rzodkiewki to także świetny sposób na zapobieganie przeziębieniu!

w kategorii:
Ładne włosy dzięki kiełkom Home&Kitchen Garden

Kto z nas nie chciałby mieć pięknych, długich, błyszczących włosów? Stosujemy różne suplementy, odżywki i wcierki, a często zapominamy o tym, że włosy są lustrem naszego organizmu. Zasada jest prosta - jeśli nasz organizm jest zdrowy i nie brakuje mu żadnych substancji mineralnych, odwdzięczy się nam pięknymi włosami.

w kategorii:
O wyższości domowej uprawy Home&Kitchen Garden warzyw nad uprawą masową

Znacie dziecięcą zabawę w pomidora? Jej zasady są proste. Na każde zadane pytanie należy odpowiedzieć „pomidor”. Co ważne, nie wolno przy tym okazywać żadnych emocji. Zobaczcie sami.

w kategorii:
Kiełki Home&Kitchen Garden - opis wartości odżywczych

„Jedzenie przyszłości”. „Jedzenie lekkostrawne i nieprawdopodobnie pożywne”. „Jedzenie dla osób w prawie każdym wieku”. Macie rację. To naprawdę niesprawiedliwe, żeby wszystkie te komplementy odnosiły się tylko do jednego, w dodatku tak niepozornego produktu. A jednak to prawda. Kiełki rządzą! Zaraz zobaczycie, co jeszcze kryje się w tych maleństwach.

 
w kategorii: